Aktualności

Nowy system firmy F&F !!! PROXI - sterowanie przez Bluetooth Low Energy

PROXI - sterowanie przez Bluetooth Low Energy.
 
 
Polska firma F&F, producent urządzeń automatyki domowej z dwudziestoletnim doświadczeniem wspólnie z firmą SEED Labs wprowadzają na rynek rozwiązanie prostej w implementacji, bezprzewodowej automatyki komunikującej się w standardzie Bluetooth LE. System oparty jest o moduły wykonawcze instalowane w puszkach podtynkowych bądź w urządzeniach elektrycznych. W ofercie dostępny jest także adapter typu Plug & Play. Całością sterujemy telefonem bądź tabletem z systemem iOS lub Android za pomocą aplikacji Seed Control. To innowacyjne rozwiązanie eliminuje niezbędne dotychczas wszelkiego rodzaju jednostki centralne, serwery itp.
 
PROXI jest zapowiedzią tego, co czeka nas w najbliższej przyszłości. Bezprzewodowa komunikacja Bluetooth, gotowość do wykonywania zaprogramowanych zadań tuż po wyjęciu z pudełka, niski koszt instalacji – to tylko kilka z wielu zalet, dzięki którym inteligentne instalacje w każdym domu i mieszkaniu mają szansę stać się rozwiązaniem popularnym i tak naturalnym, jak dekadę temu  telewizja cyfrowa czy Internet.
 
To działa !
Głównym atutem PROXI jest prostota uruchomienia. Jest to system, który dosłownie podłączamy i od razu możemy cieszyć się z funkcji, które oferuje. Nie wymaga żadnej konfiguracji.
 
Elementy systemu PROXI
– Proxi POWER pozwalający na zarządzanie dwoma obwodami elektrycznymi. Mogą to być na przykład dwa niezależnie sterowane gniazdka elektryczne lub dwa obwody światła. Moduł pozwala na podłączenie również podwójnego klawisza ściennego.
 – Proxi LIGHT pozwala na zarządzanie oświetleniem. Prócz funkcji zdalnego włączania i wyłączania światła, możliwe jest również regulacja jego natężenia (funkcja ściemniania).
– Proxi SHADE dzięki niemu możemy sterować roletami antywłamaniowymi, markizami oraz lamelkami w żaluzjach.
– Proxi GATE to sterownik do obsługi bram garażowych, którego dużą zaletą jest możliwość współpracy z bramą dowolnego producenta, sterowaną elektrycznie, nie pozbawiając użytkownika możliwości jej obsługi dotychczas używanymi pilotami i sterownikami.
– Proxi Smart PLUG to adapter do gniazda elektrycznego umożliwiający podłączenie dowolnego urządzenia elektrycznego. Dzięki temu będzie ono zasilane jak z normalnego gniazdka, a dodatkowo zyskamy funkcję włączania i wyłączania tego urządzenia oraz kontroli poboru energii elektrycznej.
 
Sterowanie z telefonu
Interfejs graficzny aplikacji Seed Control zaprojektowany został według obowiązujących obecnie trendów. Szata graficzna zgodna jest z filozofią flat design, minimalizmem i czystą formą. Ikony użyte do przedstawienia poszczególnych funkcji są wymowne i jednoznaczne. Użytkownik może nadać własna nazwę każdemu z urządzeń.
Podłączone do zasilania urządzenia są natychmiast wykrywane przez smartfon i pojawiają się na liście urządzeń w aplikacji mobilnej.
Jeżeli jest to nowe urządzenie, dodatkowo obok jej nazwy znajdziemy ikonkę z zębatką, która informuje nas o możliwości konfiguracji modułu, przypisania mu hasła oraz grupy, która może nim zarządzać.

W przypadku łączności Bluetooth pojawia się jeszcze pytanie na temat zasięgu pracy modułów Proxi. Bluetooth LE jako standard oferuje 100 metrowy zasięg w linii prostej, bez przeszkód w warunkach laboratoryjnych. W domu, gdzie mamy do czynienia ze ścianami, źródłami zakłóceń radiowych itd. taki zasięg będzie oczywiście mniejszy. Nie będzie to miało znaczenia w przypadku instalacji w mieszkaniu czy nawet sporym apartamencie.
 
Rozwój
Przełomem będzie drugi kwartał br. W tym okresie wszyscy, którzy dokonają zakupu modułów PROXI będą mogli pobrać aktualizację aplikacji, która wprowadzi do systemu komunikację w oparciu o sieć MESH, dzięki czemu możliwa będzie wymiana danych między modułami. Dzięki temu zabiegowi zasięg od telefonu do urządzenia docelowego zwiększy się wielokrotnie.
Komunikacja między modułami, to również możliwość ich grupowania (obecnie funkcja niedostępna) oraz współpracy asocjacyjnej (na przykład zapalenie wielu źródeł światła jednym klawiszem ściennym). Już wkrótce wraz z pojawieniem się serwera Logic użytkownicy otrzymają możliwość tworzenia scen, sterowania systemem z zewnątrz (przez Internet)  oraz budowania logiki.
 
Podsumowanie
• System o dużym potencjale
• Łatwy w konfiguracji i montażu
• Niski koszt zakupu i instalacji
• Nie wymaga drogiej centrali, serwera czy routera.
• Współpracuje z innymi urządzeniami w ramach platformy Smart Air
 
 
wróć do aktualności

Szybki kontakt

EL-PLUS Sp. z o.o. ul. Działkowa 8
41-506 Chorzów
 
Zadzwoń do nas:
32 346 01 00
32 346 01 01
Napisz do nas:
info@el-plus.com.pl

Oferta

Zainteresowany? Zapoznaj się z naszą ofertą handlową

MEGACENNIK

Nie czekaj! Już dziś kup produkty dostępne w MEGACENNIKU!