Aktualności

EMITER KATOWICE - Nowe gniazda zasilające w ofercie

           Jednym z wielu produktów instalacyjnych, będących w ofercie firmy EMITER są szeroko stosowane przez projektantów i instalatorów gniazda zasilające 230V AC pojedyncze i wielokrotne: dwu- i trzygniazdowe standardu 45x45. Cały typoszereg dostępny jest w wykonaniu jako tzw. gniazdo białe polskie 2P+Z z bolcem uziemiającym oraz w wykonaniu z dodatkowym zabezpieczeniem, kluczem uniemożliwiającym przypadkowe wpięcie, czyli tzw. gniazda typu „DATA" w kolorze czerwonym.
         Na przełomie roku 2019/2020 firma EMITER wprowadza dwa nowe typy gniazd zasilających 230V AC 16A. Analogicznie do innego osprzętu, będącego w ofercie firmy, gniazda te również są standardu 45x45, czyli mogą być montowane w każdym osprzęcie typu uchwyty montażowe, ramki, puszki itp. przeznaczonym dla tego standardu.

Gniazda zasilające szybkiego montażu
         Pierwszy typ gniazd to gniazda zasilające szybkiego montażu, tzw. bezśrubowe. Wyposażone są w szybkozłączki umożliwiające instalację przewodów poprzez wsuniecie odizolowanych końców w otwory złączy. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych produktów, EMITER wprowadza dwa modele gniazd pojedynczych: standardowe „polskie" gniazdo dwubiegunowe z uziemieniem 2P+Z w kolorze białym (kod: E/BGN) oraz analogiczne gniazdo typu „DATA" z kluczem zabezpieczającym w kolorze czerwonym (kod: E/BGNBZ). Gniazda wyposażone są w przesłony wtyków (zabezpieczenie przed dziećmi): w przypadku gniazda białego niemożliwe jest wsunięcie przewodu lub innego przedmiotu tylko do jednego z otworów, natomiast w przypadku gniazda czerwonego, wymagany jest dodatkowy klucz zabezpieczający, sprzedawany w komplecie z gniazdem. Gniazda te mają standardowy poziomy układ otworów do wpięcia wtyku, natomiast konstrukcja gniazda umożliwia montaż również w układzie obróconym o 90 stopni.Gniazda zasilające modularne
        Drugi typ wprowadzanych gniazd to tzw. gniazda zasilające modularne. Gniazda te zostały specjalnie zaprojektowane w sposób umożliwiający dowolne łączenie ich w wielokrotne bloki.    
Także w przypadku tego typu EMITER również wprowadza dwa modele gniazd pojedynczych, czyli standardowe białe gniazdo dwubiegunowe 2P+Z ze stykiem ochronnym w postaci bolca (kod: E/GM) oraz gniazd czerwone typu „DATA" z kluczem zabezpieczającym (kod: E/GMBZ). Również te gniazda wyposażone są w analogiczne osłony wtyków uniemożliwiające, w przypadku gniazda białego, włożenie np. drutu tylko do jednego otworu lub wymagające, w przypadku gniazda czerwonego, uprzedniego włożenia klucza odblokowującego.
       Gniazda te mają złącza śrubowe, podłączać można zarówno przewody z żyłami litymi (drut), jak i w postaci splecionej (linka). Ich konstrukcja zaprojektowana została „przelotowo", po obu stronach, w sposób umożliwiający łączenie ich szeregowo w bloki wielokrotne, np. dwu-, trzy-, czterokrotne itd. Aby ułatwić takie wykorzystanie produktów zaprojektowane zostały również gotowe zestawy montażowe (kod: E/ZM-GM), składające się z szyny montażowej (złączki-mostka) oraz dwóch blaszek umożliwiających trwale spięcie gniazd między sobą. Cały montaż jest bardzo szybki i prosty. Dzięki modularności można planować zakupy tylko gniazd pojedynczych, a później elastycznie wykorzystywać je w różny sposób, zarówno jako gniazda pojedyncze, jak i wielokrotne.
       Gniazda modularne wykonane są z układem otworów odchylonym od osi o 45 stopni, co ułatwia wpinanie wielu wtyków w przypadku gniazd modułów wielokrotnych.
       Wszystkie gniazda spełniają wymagane prawem przepisy, zostały zaprojektowane i sprawdzone pod katem spełnienia norm PN - IEC 60884 -1 oraz PN IEC 60884-2-2, a uzyskały certyfikat upoważniający do znakowania wyrobu znakiem bezpieczeństwa „B”.

Karty katalogowe do wymienionych w artykule produktów można znaleźć na stronie:
http://www.emiter.net.pl/okablowanie-strukturalne/gniazda-i-osprzet-45x45
 
wróć do aktualności

Szybki kontakt

EL-PLUS Sp. z o.o. ul. Działkowa 8
41-506 Chorzów
 
Zadzwoń do nas:
32 346 01 00
32 346 01 01
Napisz do nas:
info@el-plus.com.pl

Oferta

Zainteresowany? Zapoznaj się z naszą ofertą handlową

MEGACENNIK

Nie czekaj! Już dziś kup produkty dostępne w MEGACENNIKU!