Aktualności

EATON - produkuje swój miliardowy wyłącznik nadprądowy (MCB) - niezmiennie, w tej samej fabryce

W 2018 roku firma Eaton świętowała historyczne wydarzenie, ponieważ ilość wyprodukowanych wyłączników nadprądowych (MCB) w zakładzie produkcyjnym Eaton w Schrems w Austrii przekroczyła próg miliarda.
 
Wyłącznik nadprądowy (MCB) można znaleźć praktycznie w każdym domu i wszędzie tam, gdzie wykorzystywana jest energia elektryczna. Ich nazwa oraz niewielkie rozmiary nie oddają ich prawdziwej skuteczności, ponieważ te urządzenia chronią nas i nasze domy przed zwarciami, przeciążeniami i spowodowanymi przez nie niszczycielskimi pożarami, które mogą wystąpić w instalacji elektrycznej. Szacuje się, że produkty firmy Eaton są obecne w 100 milionach gospodarstw domowych, a nasza organizacja jest jednym z wiodących producentów wyłączników nadprądowych (MCB) na świecie. Nasza technologia wnosi istotny wkład w zmniejszenie zagrożenia pożarami elektrycznymi, które w samej Unii Europejskiej powodują straty materialne w wysokości około 6,25 miliarda euro rocznie, a także skutkują około tysiącem ofiar, często śmiertelnych, którym można by zapobiec.
 
Technologia produkcji wyłączników nadprądowych (MCB) firmy Eaton przeszła długą drogę. Współczesna wersja wyłącznika nadprądowego (MCB) w branży, na której opiera się obecny model, została opracowana w Austrii na początku lat 60-tych, przez zespół pod kierownictwem profesora Gottfrieda Biegelmeiera. Jako prawdziwy prekursor technologii, osobiście sprawdzał on skuteczność i bezpieczeństwo urządzeń, testując je na własnym ciele (jak pokazano na załączonych fotografiach - a w 1964 roku urządzenia były już gotowe do produkcji seryjnej).
 
Od samego początku MCB były produkowane w zakładzie w Schrems, któremu przez lata udało się utrzymać swoją pozycję centrum doskonałości i innowacji nawet w obliczu silnej konkurencji. O wysokiej jakości badań i rozwoju prowadzonych w zakładzie w Schrems pod kierunkiem profesora Biegelmeiera świadczy fakt, że pierwotna konstrukcja urządzenia jest podstawą obecnego produktu, który od ponad 50-ciu lat ratuje ludzkie życie.
 
Aby dowiedzieć się więcej o ofercie wyłączników nadprądowych (MCB) firmy Eaton, prosimy o odwiedzenie strony internetowej lub o bezpośredni kontakt z firmą Eaton, aby uzyskać więcej informacji o tym, w jaki sposób sprawdzone produkty mogą przyczynić się do udoskonalenia każdego projektu.

 
Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.pl.
wróć do aktualności

Szybki kontakt

EL-PLUS Sp. z o.o. ul. Działkowa 8
41-506 Chorzów
 
Zadzwoń do nas:
32 346 01 00
32 346 01 01
Napisz do nas:
info@el-plus.com.pl

Oferta

Zainteresowany? Zapoznaj się z naszą ofertą handlową

MEGACENNIK

Nie czekaj! Już dziś kup produkty dostępne w MEGACENNIKU!