Aktualności

EATON - Bezpieczniki do instalacji fotowoltaicznych

Technologia systemów fotowoltaicznych (PV) rozwinęła się znacznie w ostatnich latach. Dziś jest bardziej zrównoważona i adaptacyjna, co przekłada się na większe zainteresowanie systemami PV. Ważna jest jednak, aby przy każdej instalacji zastosować odpowiednie zabezpieczenia. Jak każdy system elektroenergetyczny, fotowoltaika również jest narażona na przetężenia i przepięcia.
Eaton stale współpracuje z szeregiem producentów systemów solarnych. Wspólnie z nimi udało się stworzyć innowacyjne wkładki bezpiecznikowe dla fotowoltaiki. Są one w pełni zintegrowane z systemami łączników paneli słonecznych i zapewniają pełną ochronę instalacji.

Międzynarodowe komisje elektrotechniczne (IEC) uznają, że systemy fotowoltaiczne wymagają innego podejścia w kwestii ochrony, w porównaniu do standardowych instalacji elektrycznych. Znajduje to odzwierciedlenie w normie IEC 60269-6 definiującej specyficzne właściwości, które wkładka bezpiecznikowa musi spełniać w celu ochrony systemów PV - klasę użytkowania gPV.

Wkładki bezpiecznikowe firmy Eaton serii Bussmann to rozwiązanie, którego zadaniem jest ochrona obwodów rzędów modułów (stringów) i zostały specjalnie zaprojektowane, aby spełnić ten standard. Podstawy bezpiecznikowe PV EATON  Bussmann przekraczają wymagania normy IEC 60269-6, ponieważ działają przy 1,35 x In (1,35 razy prąd znamionowy). Spełniają również wymagania UL 2579 i dlatego nadają się do ochrony modułów fotowoltaicznych w sytuacjach związanych z prądem wstecznym.


wróć do aktualności

Szybki kontakt

EL-PLUS Sp. z o.o. ul. Działkowa 8
41-506 Chorzów
 
Zadzwoń do nas:
32 346 01 00
32 346 01 01
Napisz do nas:
info@el-plus.com.pl

Oferta

Zainteresowany? Zapoznaj się z naszą ofertą handlową

MEGACENNIK

Nie czekaj! Już dziś kup produkty dostępne w MEGACENNIKU!